Zbrane a doplnky

Kimber Custom, 9x19

Kimber Custom, 9x19

1 156.00 €
Opýtať sa na produkt

Custom Two Tone II™ je v plnej Government veľkosti klasickej 1911-ky s 5-palcovou hlavňou z nehrdzavejúcej ocele vystredenou v závere pomocou bushingu match grade z nerezovej ocele zabezpečujúceho výnimočnú presnosť streľby. Ide o základnú verziu s rámom vyrobeným  z kvalitnej nerezovej ocele a záverom z uhlíkovej ocele a črienkami z ružového dreva. Ide o jednu z najkvalitnejších allround zbraní z produkcie Kimberu.

• 5-palcová nerezová hlaveň.
• Zväčšený hmatník poistky, zväčšená dlaňová poistka s bobrím chvostom, lievikovito rozšírenú zásobníkovú šachtu pre ľahšiu a rýchlejšiu výmenu zásobníka, zväčšené tlačíkto záchytu zásobníka, zväčšený hmatník páky záchytu záveru.
• Precízna hlaveň s dlhou životnosťou vybavená športovým prevedením vývrtu ako aj bushingom s charakteristikou match grade.
• Precízne spracovaná nábojová komora a zväčený ejekčný port sú optimalizované z hľadiska zabezpečenia maximálnej spoľahlivosti zbraní.


Parametre:

Výška: 13,34 cm
Hmotnosť s prázdnym zásobníkom: 1 079 g
Dĺžka: 22,1 cm
Kapacita zásobníka: 10
Obojstranná poistka

Rám:
Materiál: nerezová oceľ
Povrchová úprava: satin stainless steel
Šírka: 3,25 cm

Záver:
Materiál: uhlíková oceľ
Povrchová úprava: černením
Zdrsnenie v prednej časti

Hlaveň:
Z nehrdzavejúcej ocele match grade
Dĺžka: 12,7 cm
Bushing match grade z nerezovej ocele
Stúpanie vývrtu (ľavotočivý): 16 palcov
 
Mieridlá:
pevné nízkoprofilové typu Novak

Pažbičky:
Drevené z ružového dreva s checkeringom na polovici plochy rozdelenej po diagonále
 
Spúšť:
Aluminum match grade s 3-mi okrúhlymi otvormi a továrensky nastaveným odporom 1816 – 2270 g.

Redaktori časopisu Caliber v čísle 7/2018 podrobili testu tri zbrane Kimber. Jednou z nich bol Kimber Custom II Two Tone v kalibri .45 ACP. Zbrane boli upnuté do stolice Ransom rest, z každého druhu streliva bolo vystrelených 10 rán. Rozptyl bol meraný od stredu k stredu, v zátvorkách sú hodnoty rozptylu najlepších 9-tich rán. Odpor spúšte sa pohyboval v rozmedzí 2703 až 2875 gramov.  Zbraň fungovala spoľahlivo so všetkými druhmi streliva vrátane projektilov SWC so strižnou hranou bez akýchkoľvek problémov, zlyhaní či zádržok.