Zbrane a doplnky

Tanfoglio Witness, 9x19

Tanfoglio Witness, 9x19

656.00 €
Opýtať sa na produkt

Witness 1911 je samostatná línia zbraní v ponuke spoločnosti Tanfoglio. Pre rok 2017 takisto aj táto línia doznala určitých zmien. Witness 1911 je v plnej veľkosti klasickej 1911-ky s 5-palcovou hlavňou vystredenou v závere pomocou bushingu zabezpečujúceho presnosť streľby. Ide o základnú verziu tejto modelovej rady, napriek tomu ponúkajúcej množstvo nadštandardných prvkov, podľa stanov firemnej politiky spoločnosti Tanfoglio. Zbraň má zväčšenú dlaňovú poistku s vyvýšeným hmatníkom zabezpečujúcim jej deaktiváciu i v stresových situáciách aj pri nedokonalom úchope. Bobrí chvost umožňuje hlbší a pevnejší úchop, lepšie zvládanie zdvihu a súčasne chráni chrbát dominantnej ruky strelca pred poranením spôsobeným záklzom záveru pri streľbe. Hliníková spúšť je skeletonizovaná s odporom nameraným pri testoch do 1600 gramov. Skeletonizovaný je i bicí kohút. Pevné nízkoprofilové mieridlá v štýle Novak minimalizujú riziko zachytenia zbrane o odev pri tasení a manipulácii so zbraňou. Palcová poistka je jednostranná s hmatníkom normálnej veľkosti. Jednoradový zásobník má v kalibri .45 ACP kapacitu 8 rán a disponuje plastovou pätkou, ktorá ho chráni pred poškodením pri dopade na tvrdý povrch pri dynamickej výmene zásobníkov.  Pre rok 2017 je k dispozícii i verzia v ráži 9 mm Luger s kapacitou zásobníka 10 rán. Štandardná povrchová úprava je čierna, za príplatok je k dispozícii i úprava pochrómovaním. Rozptyl pri testovaní zbrane redaktormi Visieru pri streľbe na 25 metrov 10-ranovými položkami sa pohyboval od 64 do 101 mm.

 

Charakteristika:

 

• 5-palcová hlaveň.

• Štandardný hmatník poistky, zväčšená dlaňová poistka s bobrím chvostom, lievikovito rozšírenú zásobníkovú šachtu pre ľahšiu a rýchlejšiu výmenu zásobníka, zväčšený hmatník záchytu zásobníka, zdrsnený hmatník páky záchytu záveru. Hliníková skeletonizovaná spúšť a skeletonizovaný bicí kohút.

• Precízna hlaveň s dlhou životnosťou vybavená športovým prevedením vývrtu ako aj bushingom s charakteristikou.

• Precízne spracovaná nábojová komora a zväčšený ejekčný port sú optimalizované z hľadiska zabezpečenia maximálnej spoľahlivosti zbraní.

 

Parametre:

 

Výška: 13,34 cm

Hmotnosť s prázdnym zásobníkom: 1 077 g

Dĺžka: 22 cm

Kapacita zásobníka: 10

 

Rám:

Materiál: oceľ

Povrchová úprava: matte black oxide

Šírka: 3,25 cm

 

Záver:

Materiál: oceľ

Povrchová úprava: matte black oxide

Zdrsnenie len v zadnej časti

 

Hlaveň:

Oceľová match grade

Dĺžka: 12,8 cm

Bushing

Stúpanie vývrtu (ľavotočivý): 16 palcov

 

Mieridlá:

Pevné nízkoprofilové Novak Style

 

Pažbičky:

Drevené s dvojitým diamantovým vzorom hnedé

 

Spúšť:

Aluminum match grade s továrensky nastaveným odporom 1400 – 1800 g.